EAN: 6009542245874 Tuotekoodi: FR - KRCA040TN
Not Available For Sale
/ pcs
  • Tillverkare
Kombinationen existerar inte.
With suppliers: Available
Delivery time: 7 days
Share :
Denna racksats är avsedd för lastbilskapell/husbilsskal/kepsar och släpvagnar som har takstorlekar som inte är större än cirka 1345 mm/53'' (B) x 752 mm/29
6'' (L)
OBS: Ytterligare fästelement kan behövas för att passa spår från OEM/fabriken
För att främre löparfötter och medföljande hårdvara ska fungera med din OEM-/fabrikslevererade kapellbana måste banan ha: Spårbasens bredd min 20mm / max 25mm Höjd spårets bas min 6.5mm / max 10mm Spåröppningsbredd min 8.5mm / max 10.5mm Spåröppningshöjd min 2mm / max 5mm **Vänligen kontrollera med kapelltillverkaren angående belastningsvärdena för din specifika kapell och bana
Alla Front Runner Rack stöds av en begränsad livstidsgaranti*KRCA040TN - T ruckkapell eller släp med OEM Track Slimline II Rack Kit / 1345mm(W) X 752mm(L) - av Front Runner Bestående av: 2 x FASS012 - Fotset / 40mm-50mm - av Front Runner1 x RRSTG04 - Slimline II-bricka - 1345mm (B) X 752mm(L) - av Front Runner Material som används: Svart epoxipulverlackerad T6 aluminium Höghållfast stål Ungefärlig installerad vikt 16 kg (36lbs) T-slitsarna på toppen och botten av hyllplanens ribbor och kantprofiler passar standard 8 mm bultar
För att bestämma den ungefärliga höjden från ditt fordons tak till toppen av ditt Slimline II takräcke, lägg till höjden på Slimline II-tråget (50 mm/ 2'') till höjden på foten eller greppet Fot listad ovan
Om ditt Slimline II takräckessats använder ben, lägg till höjden på Slimline II-brickan (50 mm/ 2'') till höjden på benen för att bestämma höjden på stativet från ditt fordons regnrännor
Om ditt Slimline II takräckessats använder fotskenor, lägg till höjden på Slimline II-brickan (50 mm/ 2'') till höjden på F oot skenor för att bestämma höjden på stativet från kronan (högsta punkten) på fordonets tak
Fraktmått: Bredd 1345 mm (53'') Längd 752 mm (30'') Höjd 50 mm (2'') Fraktvikt : Vikt 18.9 kg (41.5 lbs)